Pragueshorts dětem 0+

různí, původní znění / české titulky, 56 min
Pragueshorts dětem

Pragueshorts dětem je program pro malé filmové fanoušky vybraný přímo dětmi. Promítat se budou hrané i animované krátké filmy z celé Evropy, například z Arménie, Francie, Německa či Itálie. Malí diváci a jejich rodiče se dozví třeba, že za brýle se není třeba stydět, jak dobrý kamarád může být malý modrý tapír, jak vypadá země, kde věčně fouká vítr nebo jak pružné jsou žirafy.  Kluky určitě potěší film o fotbalu. Českým zástupcem v pásmu je dobrodružný příběh Jakuba Kouřila Malý Cousteau. Program je vhodný pro rodiče s dětmi od 5 let.

5 metrů 80 centimetrů
Režie: Nicolas Deveaux, Francie, 2012, Barevný, 5min.
Jsou ty žirafy cvičené nebo se tak narodily? Akrobatické skoky do vody, které kupodivu nepostrádají ladnost, v podání nejvyšších zvířat světa nenechají jedno oko suché a jednu pusu zavřenou.

Malý modrý tapír
Režie: Salla Kallio, Finsko, 2014, Barevný, 15min.
Malý modrý tapír připlouvá do neznáma a nalézá útočiště u holčičky hrající na okarínu a její veselé babičky. Chvíli spolu žijí spokojeně, časem se ale projeví neshody. Kamarádství je věc složitá, obzvláště pokud se ho snaží navázat dva různé živočišné druhy.

Vítr 
Režie: Robert Löbel, Německo, 2012, Barevný, 4min.
Za sedmero horami, za sedmero řekami byla nebyla jedna země, kde vítr fouká, co je den dlouhý. Místní obyvatelé jsou ale vynalézaví a dokáží se s touto drobnou překážkou poprat, často jí i obrátit ve svůj vlastní prospěch. Co se ale v takovém místě stane, pokud jednoho dne zavládne bezvětří?

Konec zmrzlinové sezóny 
Režie: Alasdair Brotherson a Jack Mooney, Velká Británie, 2013, Barevný, 4min.
Kam se ztratí zmrzlinářské vozy, když zem pokryjí první vločky sněhu a na zmrzlinu už není chuť? Před náročnou cestou do jižních krajů je třeba si pořádně odpočinout, zastavit se v servisu a pak stačí jen roztáhnout křídla a vydat se v houfu tam, kde zmrzlinové osvěžení přijde díky horku k chuti.

Je třeba se stydět za brýle? 
RežieAlessandro Riconda, Itálie, 2013, Barevný, 7min.
„Vzít si potupně brýle a vidět na tabuli nebo raději trpět a myslet si, že mi to sluší?“ Před toto těžké rozhodnutí je postaven i malý Mirko. Situace se ovšem vyřeší sama a to ještě velmi překvapivě. Brýle jsou vlastně fajn, obzvláště pokud je nosí i ta sympatická spolužačka.

Sen malé myšky
Režie: Vanuhi Dunamalyan, Arménie, 2014, Barevný, 4min.
„Tý jo, je to počítačová hra, ale nikdo jí nehraje!“. Je to tak. Na plátně se odehrává zběsilý závod kočky s myškou v překonávání překážek a sbírání bodů v podobě trojúhelníčků sýra. Vyhrát může jen jeden. Jenže, co když není myš jako myš?

Malý Cousteau
Režie: Jakub Kouřil, Česká republika, 2013, Barevný, 8min.
Není lehké být malým klukem v zasněženém liduprázdném městě, když byste si ze všeho nejvíc na světě přáli potápět se do mořských hlubin s Jacquesem Cousteauem. Někdy se ale i ty nejodvážnější sny mohou splnit, obzvláště jsou-li vašimi průvodci dobrodružstvím trochu potměšilá zrzavá kočka a balónek ve tvaru chobotnice.   

Fotbal
Režie: Victor Santos, Portugalsko, 2012, Barevný, 6min.
Hledání fotbalového míče, omylem zakopnutého do zahrady starého nerudného souseda, se může proměnit v nečekané dobrodružství a zjištění, že ten, koho se nejvíce bojíme, je při bližším seznámení stejně zapálený fotbalový fanda jako my.

Jen jednu fotku…
Režie: Dan Velsink, Holandsko, 2012, Barevný, 3min.
Perfektní fotka přírody vyžaduje pečlivou přípravu: správné místo a čas. Dva odhodlaní výletníci jsou sice připravení dobře, ale něco jim přeci jen schází.  Fotografovaná scéna je ovšem blíže než se zdá a dokáže i nečekaně zaútočit.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.