Praha a Lisabon očima říčních kapitánů 0+

René Kubášek, CZ 2009, originální verze, 330 min
Praha a Lisabon očima říčních kapitánů

René Kubášek strávil letošní jaro fotografováním měst Prahy a Lisabonu z perspektivy kapitánů lodí brázdících řeky Vltavu a Tejo... Výsledkem je série černobílých ručně zvětšovaných fotografií, které budou po úspěšné výstavě v Lisabonu představeny v Kině Aero. V Lisabonu projekt vyvolal velký zájem veřejnosti a fotografie byly ve velkém formátu instalovány v přístavišti Cais do Sodré, odkud vyplouvá většina lodí přes řeku Tejo.

V rámci vernisáže budou od 19 hodin promítnuty mimo jiné krátké animované filmy známých portugalských tvůrců Abi Feijó (Oh que calma,1985 ; A noite saíu à rua, 1987 ; Fado Lusitano, 1995 ; Os salteadores, 1992 ; Clandestino, 2000; Os poderes do senhor Presidente, 2004) a Reginy Pessoy (A noite, 1999 ; Historia trágica con final feliz, 2006). Na baru bude hrát portugalská hudba, podávat se bude portské víno a tradiční lisabonské \"petiscos\".

Projekt podpořili: Hlavní město Praha, Velvyslanectví Portugalské republiky, Instituto Camoes, Pražská paroplavební společnost, Transtejo, Sefimota, TAP Portugal a Global Wines.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.