Přednáška o písmolijně Briefcase Type Foundry 0+

120 min
Přednáška o písmolijně Briefcase Type Foundry

Briefcase Type Foundry je nový český písmový distributor. Jeho vznik potvrzuje, že je zde stále prostor pro tvorbu nových písem a tím pádem i písmolijen. Původní idea tohoto projektu byla vytvořit platformu pro publikování písem mladých autorů a stejně tak objevovat a publikovat důležitá česká písma, dokonce i taková, která byla vytvořena před nástupem digitální typografie. Briefcase založili Tomáš Brousil (vlastní písmolijnu Suitcase Type Foundry) a Radek Sidun. Oba učí na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze v Ateliéru tvorby písma a typografie.
Písmolijna Briefcase se tak stala mladší sestrou úspěšné a dobře etablované písmolijny Suitcase. Projekt byl spuštěn po několika letech tvrdé práce, díky čemuž už přináší dvacet nových abeced, které následují současné trendy v tvorbě písma.

www.briefcasetype.com

Tomáš Brousil (1975)

Od roku 1998 se věnuje grafickému designu především v kulturní oblasti. V roce 2003 založil písmolijnu Suitcase Type Foundry dnes nabízející přes 350 řezů původních písem. Účastnil se mezinárodních výstav a projektů zaměřených na písmo. V roce 2008 obdržel za písmo Gloriola Certificate of Excelence in Type Design od newyorského Type Directors Club a hlavní cenu v kategorii tvorba písma na Bienále grafického designu v Brně. Od roku 2008 je asistent ateliéru Tvorby písma a typografie na UMPRUM v Praze.

Radek Sidun (1980)
se věnuje hlavně písmu a typografii. Vystudoval UMPRUM v Praze. Figuruje jako konzultant mnoha písmových designerů a písmolijen po celém světě. Pracoval ve studiu Cornela Windlina ve švýcarském Curychu. S Tomášem Brousilem založil písmolijnu Briefcase distribuující písma českých autorů. Působí jako asistent v ateliéru Tvorby písma a typografie na pražské UMPRUM.

Přednáška je součástí seriálu akcí Meet Czech Design, který se připojuje k programu 26. mezinárodního bienále grafického designu Brno.

Přednáška se koná v kavárně kina Scala.
www.meetczechdesign.cz

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.