Projekce pro děti | Projekce v Prostor PRO o.p.s. 0+

různí, NL 2015, český dabing, 80 min
Projekce pro děti | Projekce v Prostor PRO o.p.s.

Projekce č. 1 // 8–12 let


Merlijn se už školy nebojí (15 min.)

Téměř šest tisíc dětí se v Nizozemsku ze zdravotních důvodů neúčastní běžné školní docházky. V případě jedenáctiletého Merlijna za to může autismus, vrozená porucha, kvůli níž se například v místnosti plné dětí nedokáže soustředit a správně komunikovat. Merlijn je přitom bystrý a inteligentní chlapec. Ze svého handicapu si dnes už naštěstí nic nedělá a velmi si váží přátelství s kamarádem Leonem, který ho jako jeden z mála bere takového, jaký je. Za podpory rodičů se učí doma a pokouší se do výuky zapojit pomocí projektu, který ho přes webovou kameru propojí s ostatními spolužáky.


Nora zpívá pro Sýrii (18 min.)

Kvůli neustále probíhající válce v Sýrii je ohroženo už několik milionů dětí. Jednou z nich je i desetiletá Nora, která společně s rodiči a sourozenci musela narychlo opustit svůj domov. Nyní žije v provizorním obydlí v uprchlickém táboře v sousedním Jordánsku. Když vzpomíná na události, při nichž v sutinách vybombardovaného domu zahynula její kočka, má v očích slzy. Přesto si v sobě zachovává optimismus a hledí do budoucnosti s nadějí, že si jednou ve svobodné Sýrii založí uměleckou školu. Kromě malování a vyšívání se aktivně věnuje hudbě a společně se svými kamarády a spolužáky doufá v brzký návrat do své milované vlasti.


Giovanni - první klučičí akvabela ( 17 min.)

Desetiletý Giovanni má neobvyklý sen. Chce být prvním chlapcem, který se zúčastní mistrovství v synchronizovaném plavání. Při pohledu na bezchybné výkony zkušených akvabel je mu ale jasné, že bez tvrdého tréninku se jim nemá šanci vyrovnat. Do závěrečné zkoušky mu zbývají jen čtyři týdny, a tak trénuje v každé volné chvíli. I když se mu spolužáci posmívají, že jde o výhradně holčičí sport, ani na chvilku neuvažuje, že by se svého snu vzdal. Velkou oporu pro něj představuje jeho nejlepší kamarádka Kim, která na rozdíl od spolužáků věří, že to Giovanni dokáže.

Promítání bude probíhat v NZDM Klídek.

Za podporu děkujeme vedení Prostor PRO o.s.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.