Psí život + Cirkus + workshop žonglování s Adamem Jarchovským | MKL 0+

(Psí život + Cirkus + workshop žonglování s Adamem Jarchovským), Charlie Chaplin, 65 min
Psí život + Cirkus + workshop žonglování s Adamem Jarchovským | MKL

V rámci online streamu „Moje kino Live“ proběhne projekce filmů „Cirkus“ a „Psí život“, po které bude následovat dětský workshop žonglování s Adamem Jarchovským.

Snímky Cirkus a Psí život vypráví osudy ikonického tuláka Charlieho. V prvním se nedopatřením dostane k práci v cirkusu, když utíká před policisty. Ve druhém se mu změní život, když zachrání opuštěného psa. V obou bojuje o srdce krásné ženy a oba rovněž geniálně míchají komiku se sentimentem a zobrazují sociální nerovnost a bolestivou realitu chudých. Mistrovská práce s tělem, gagy a pečlivá choreografie činí z filmů zábavnou podívanou.

Za Cirkus získal Charlie Chaplin v roce 1928 Oscara v podobě Zvláštní ceny udělené současně za scénář, herecký výkon a produkci filmu.

Cirkus / Charlie Chaplin / USA 1928 / 72 min. / němá verze s hudebním doprovodem / české titulky / přístupný / DCP, MP4 – Zběsilá honička s policisty zavede tuláka Charlieho (Charlie Chaplin) do cirkusového šapitó zrovna během představení. Jeho nápaditý útěk má u nic netušících diváků takový úspěch, že si Charlie vyslouží okamžité angažmá. Jeho cirkusová kariéra se ale zdaleka nevyvíjí podle představ přísného princiápála. Vše navíc zkomplikuje Charlieho citové vzplanutí k akrobatce Merně. Boj o své místo na světě, v cirkuse a v srdci milované ženy ale tulák nikdy nevzdá!

Psí život / Charlie Chaplin / USA 1918 / 32 min. / němá verze s hudebním doprovodem / české titulky / přístupný / DCP, MP4 – Charlie Chaplin v legendární roli tuláka, který spí na ulici, nemá co jíst a zažívá samé lapálie. Jeho život se náhle změní, když zachrání opuštěného psa Scrapse. Stanou se nejlepšími přáteli a společně se protloukají městem. Jednou se vydají do baru, kde se tulák zamiluje do sličné zpěvačky. Bohužel je však z baru vyhozen, protože nemá peníze. Nepříjemnou situaci mu pomůže vyřešit jeho věrný přítel Scraps, který vyhrabe peněženku, a tak se spolu mohou vydat dobýt zpět srdce milované ženy.

Žonglování v obýváku s Adamem Jarchovským z CIRQUEONu:
Žonglovat může každý a nejsou k tomu potřeba dokonce ani míčky! Adam Jarchovský z CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus diváky provede základy žonglování a ukáže jim, že své první cirkusové číslo zvládnou i jen za pomoci tří igelitových tašek.

Vstupenky do Moje kino LIVE zakoupíte zde.

 

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.