Psilocybin – Nové porozumění + diskuze 0+

USA 2015, originální znění / české titulky, 55 min
Psilocybin – Nové porozumění + diskuze

Promítání dokumentárního filmu A New Understanding: The Science of Psilocybin o přelomové metodě terapie, která poskytuje úlevu smrtelně nemocným pacientům díky využití psilocybinu – psychoaktivní látky obsažené v některých druzích hub, jejíž užití vyvolává hluboce spirituální zážitky.

Snímek zkoumá, jak tato sloučenina pomáhá při léčbě úzkosti spojené s terminálním stádiem onemocnění u pacientů s rakovinou a věnuje se významu součinnosti vědy a spirituality v prvních psychedelických výzkumech. Očima nemocných, jejich blízkých, terapeutů a výzkumných pracovníků vysvětluje, jakým způsobem užívání psilocybinu v kontrolovaném prostředí pomáhá ke snížení psychospirituální úzkosti, deprese i fyzické bolesti. Léčba má za cíl pomoci pacientovi i jeho rodině s procesem umírání a přijetím smrti.

Nedávno obnovené psychedelické výzkumy opět upozorňují na schopnost psychoaktivních látek zásadním způsobem měnit naše chápání života a smrti. Jako společnost jsme již věnovali velkou pozornost léčbě rakoviny, ale jen velmi málo léčbě lidské bytosti, která na toto onemocnění umírá. Film nás seznamuje s pacienty a jejich rodinami, kteří se setkávají se smrtí skrze dovednou léčbu člověka jako celku. Pokud se nám podaří naučit se zacházet lépe s umíráním, naučíme se také lépe starat o život.

Pořádá: Beyond Psychedelics - Česká republika
Koupí vstupenky podporujete neziskovou činnost Beyond Psychedelics a Nadační fond pro výzkum psychedelik.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.