Seminář barmských filmů z FAMU 0+

0000, 60 min
Seminář barmských filmů z FAMU

Vít Janeček, dokumentarista a pedagog, který na FAMU dlouhodobě pracuje s mladými talentovanými lidmi z Barmy, představí na festivalu Jeden svět 5-7 krátkých filmů studentů a studentek vzdělávacího projektu FAMU v Barmě. Sérii krátkých filmů natočili barmští stážisté FAMU během workshopů v Barmě, během svého pobytu na FAMU nebo v rámci německého projektu Yangon Film School. Po projekci filmů bude následovat diskuse za účasti dvou mladých autorek z Barmy.

Barmská kinematografie, která zažívala největší slávu v 50. a začátkem 60. let, dnes téměř neexistuje. FAMU ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a ambasádou Francouzské republiky v Rangúnu již čtvrtým rokem organizuje talentové workshopy vedené přímo v Barmě. Účastníky workshopů jsou většinou umělci jiných profesí, studenti, kteří nesměli dále studovat nebo talentovaní mladí lidé, kteří nemají šanci v rámci tamních podmínek svůj talent rozvíjet. Dva nejlepší z účastníků získávají vždy možnost studijního ročního pobytu v Praze, kde se plnohodnotně zapojují do studijního programu FAMU International. Výstupem širokého spektra workshopů jsou krátké filmy různých žánrů.

Moderuje Marie Peřinová, vedoucí barmských projektů v organizaci Člověk v tísni. Diskuse se zúčastní režisér Vít Janeček a dvě barmské filmařky.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.