Skafandr a motýl + doprovodný program 0+

(Le Scaphandre et le papillon), Julian Schnabel, USA 2007, francouzsky / české titulky, 112 min

Bio Oko a Sdružení osob po poranění mozku CEREBRUM a jejich rodin Vás zve do kina na film Skafandr a motýl v rámci cyklu Bio | Mozek. Filmový večer bude věnován lidskému mozku a jeho významu pro náš život. Kromě samotného filmu Vám nabízíme přednášku na téma \"Mozek nebo virtuální realita?\" a soutěž ve které si můžete vyzkoušet, jak ten Váš mozek funguje. Vítěze čeká zajímavá odměna.

Charismatický a úspěšný Jean-Dominique si užívá života až do tragického momentu, kdy po náhlé mozkové příhodě ochrne na celé tělo. \"Znovuzrodí se jako oko\", je totiž schopen komunikovat pouze mrkáním jednoho oka. Jeho vůle dál žít a pracovat je obdivuhodná, ve filmu je vykreslena jemně a s nadsázkou své vlastní tragédie. Hrdina skutečného příběhu totiž doslova \"namrká\" svou knihu, která se stala předlohou filmu.

Prosíme, podpořte dárcovskou sms ve tvaru DMS CEREBRUM na číslo 87777, děkujeme.

CEREBRUM - Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin podporuje občany po poranění mozku a jejich rodiny skrze rehabilitačně rekondiční programy a pobyty, poradenství, a další činnosti přispívající ke zlepšení péče v České republice.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.