Stadion | MF 0+

(Stadion), Tomáš Hlaváček, CZ 2018, česky, 72 min

Dokumentární film Stadion vypráví svérázný příběh angažovanosti fotbalových fanoušků, kteří už nedokázali nečinně přihlížet chátrání legendárního klubového stadionu a rozhodli se vzít věci do vlastních rukou. Překvapivý výsledek jejich úsilí nakonec obletěl celý svět, aby se dočkal nečekaného ocenění. Dokument, který vznikl z dvouletého časosběrného natáčení uvnitř komunity fanoušků Zbrojovky Brno, přináší svěží a nestereotypizovaný pohled na fenomén fanouškovství a je současně portrétem specifické brněnské povahy se svými zvláštnostmi a osobitým humorem.

Celovečerní dokument Stadion měl na podzim minulého roku světovou premiéru na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Mexico City. Následně byl v březnu 2019 uveden na největším světovém festivalu fotbalových filmů 11mm v Berlíně, kde zaujal zástupce řady dalších světových festivalů a momentálně se řeší možnost jeho promítání v Bernu, Paříži, Lisabonu, Rio de Janeiru, Barceloně a Yokohamě.

Režisér Tomáš Hlaváček (1988) je absolventem oborů filozofie a mediální studia na Masarykově univerzitě a v současnosti studuje dokumentární tvorbu na pražské FAMU. Pohybuje se na poli autorského dokumentu a ve své tvorbě reflektuje především sociálně-politická témata.

Kromě něj vystoupí jako host rovněž Marek Fišer (1982). Právě jemu se podařilo fanouškovskou základnu mobilizovat, a stal se tak hlavním organizátorem celé akce.

Rezervae zde.

Munifesto – Filmový festival k 100. výročí Masarykovy univerzity.
www.munifesto.cz

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.