TED’16 DREAM: Opening Night in Cinemas 0+

CDN 2016, anglicky bez českých titulků, 120 min

Není mnoho událostí, na které se nedočkavě těší miliony fanoušků po celém světě, které naživo může vidět jen málo přes tisícovku prominentních diváků, jsou beznadějně vyprodané několik měsíců předem a nejlevnější lístek na ně stojí 8 500 dolarů. Právě takovou událostí jsou konference TED,
celosvětový fenomén přednášek největších osobností naší doby: vědců, umělců, podnikatelů, vizionářů.

Úplně poprvé přichází do kin přenos ze slavnostního zahájení hlavní týdenní konference v kanadském Vancouveru – diváci na celém světě tak dostanou šanci být u zrodu nových inspirativních myšlenek, které stojí za to šířit. Jednotlivé přednášky (TED Talks) spojí tentokrát téma „sen”. Prezentace se dotknou největších vizí, které jsme schopni si vysnít, a navodí atmosféru optimismu, který představí současný svět v tom nejlepším světle.

TED (Technology, Entertainment, Design) je prestižní konference, která se už od roku 1984 každoročně koná pod heslem „myšlenky, které stojí za to šířit“. Skládá se z inspirativních dynamických 18-ti minutových vystoupení předních umělců, vynálezců, světových lídrů a vizionářů, kteří poutavě mluví na témata psychologie, vědy, designu, vzdělání, byznysu nebo lidského štěstí. Mezi přednášejícími v minulosti figurovaly kapacity oceněné Nobelovou cenou, Pulitzerovou cenou i Oscarem, z politiků zde vystoupili například Bill Clinton nebo Al Gore. Měsíčně dosahují TED přednášky sdílené na internetu 80 milionů zhlédnutí.

Přenos z Vancouveru bude v ČR promítán s časovým posunem vůči CET v úterý 16. 2. od 20:00. Během slavnostního zahájení vystoupí:

Astro Teller, zvaný 'Captain of Moonshots', pracuje pro laboratoře Google X, kde byly vyvinuty například Google Glass. Britský vědec a podnikatel odtajní projekty na poli inteligentní technologie, které už brzy budou měnit naše životy.

Riccardo Sabatini, oceňovaný vědecký start-upista využívá své znalosti v oblasti numerického modelování a práce s daty v projektech, které sahají od vědy o materiálech přes počítačovou genomiku až po předpovědi pro potravinový.

A. R. Rahman - indický skladatel a hudebník proslulý kombinováním indické tradiční hudby s elektronikou. Dvorní skladatel Bollywoodu i Hollywoodu a především držitel dvou Oscarů za hudbu k filmovému hitu Milionář z chatrče. Jeho hudební nahrávky patří k nejlépe prodávaným v historii vůbec.

Shonda Rhimes - americká scenáristka, televizní režisérka a producentka nejvíce známá jako hlavní autorka a producentka cenami ověnčeného amerického seriálu Chirurgové a Skandál.

Chering Tobgaj - premiér Bhútánu, jednoho z nejprogresivnějších asijských států, který povyšuje spokojenost lidí nad ekonomické otázky a svou úspěšnost měří "hrubým národním štěstím". Vládní administrativa bhútánské rodící se demokracie založená na optimismu se stává vzorem stability uprostřed rozvojového světa.

Bill T. Jones – nejslavnější afroamerický choreograf 20. století, který inspiroval už generace umělců a diváků. Je držitelem prestižní divadelní ceny Tony za choreografii k muzikálům Spring Awakening a Fela! V roce 2013 dostal od prezidenta Baracka Obamy Cenu za celoživotní přínos americké kultuře.

https://conferences.ted.com/TED2016/program/guide.php

Rezervace propadají 3 dny před akcí.

Vstupné: 350,- Kč / 300,- Kč studenti, senioři
Znění: anglicky bez českých titulků

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.