TEDx PragueLive | TED Global 2012 0+

TEDx PragueLive, GB 2012, anglická verze, 600 min

TED pevně věří, že myšlenky mají tu moc měnit postoje, životy a nakonec i celý svět. Takže se snaží vybudovat instituci, která poskytne znalosti a inspiraci od nejoriginálnějších světových myslitelů, a zároveň komunitu zvídavých duší, které se chtějí navzájem myšlenkově obohacovat. Přijďte se i vy podívat na v Čechách vůbec první živý přenos do kina ze skotské hlavní konference TED Global 2012, kde se setkají nejúžasnější světoví myslitelé i muži činu, před kterými stojí velká výzva: přednést svůj životní projev (v časovém limitu maximálně 18 minut). Inspirací pro letošní téma konference je Radikální otevřenost.

Téma TED Global 2012 konference, Edinburgh (Skotsko):
Svět se čím dál víc propojuje, naše cesty se protínají, mění se jak prostředky, díky kterým se o sobě navzájem dozvídáme nové věci a rozvíjíme vzájemné porozumění, tak i pravidla týkající se toho, co o sobě prozradíme a co si ponecháme pro sebe. To je inspirace pro téma konference TED Global 2012: Radikální otevřenost.

Co jsou konference TED:
TED (zkratka Technology, Entertainment, Design) je nezisková organizace, která se věnuje myšlenkám, které stojí za šíření. Na počátku (v roce 1984) stála konference, která přivedla k jednomu stolu lidi ze tří světů: technologie, zábavy a designu. Od té doby se značně rozšířila. Dvě každoroční TED konference se odehrávají na Long Beach v Palm Springs a ve skotském Edinburghu a setkávají se na nich nejúžasnější světoví myslitelé i muži a ženy činu, před kterými stojí velká výzva: přednést svůj životní projev (v časovém limitu maximálně 18 minut).

Přenos celodenní konference z Edinburghu je rozdělen do čtyř bloků, kinosál Bia Oko proto bude pro veřejnost otevřen po celý den od 9:45 do 19:45 hodin s možností kdykoliv kinosál opustit a pak se do něj opět vrátit.

Bloky a řečníci (přenášen bude jeden den z celkem 4denní TED Global 2012 konference):

09:45 – 11:15 Konečná fáze globalizace
(P. Ghemawat, R. Neuwirth, A. Schleicher, N. Paremski)

12:00 – 13:45 Míra otevřenosti
(M. Spitz, I. Krastev, G. Coleman, L. T. Chang, N. Harbisson, G. Senehi)

15:15 – 17:00 Krásná neposlušnost
(S. Caddick, R. Montague, E. Saks, R. Wax, V. Patel, W. McGregor, R. Legato)

18:00 – 19:45 Z dlouhodobého hlediska
(V. Arroyo, J. Trent, H. Labaied, S. J. Blakemore, S. Solomon, U. Riaz, P. Reed)

Vystoupení všech řečníků jsou v angličtině bez překladu!

VSTUP ZDARMA DO NAPLNĚNÍ KAPACITY SÁLU.

Uváděno ve spolupráci s TEDxPrague a Bio Oko ŽIVĚ.
www.ted.com, www.tedxprague.cz, www.biooko.net

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.