Temný rytíř 0+

(The Dark Knight), Christopher Nolan, USA / GB 2008, anglicky / české titulky, 153 min

Druhý díl temné Nolanovy ságy o netopýřím muži zastihne Gotham city při nástupu nového mafiánského bosse Sala Maroniho a podivného psychopata Jokera, za jehož ztvárnění získal Oscara Heath Ledger. Batmanův boj se zločinem se stává čím dál riskantnější, a proto se spojí s poručíkem Jimem Gordonema a Harvey Dentem, právníkem odhodlaným bojovat zejména proti mafiánům ovládajícím podsvětí města. Do tohoto boje však nečekaně zasáhne Joker, vtipálek s prořízlou tváří , který má tentokrát v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe.

Temný rytíř je v pořadí již třetí projekcí studentského projektu K(in)omix, jehož hlavním cílem je představit možnosti propojení filmového a komiksového média. Proto v programu nemůže být opomenouta hlavní linii komiksových adaptací, tedy superhrdinské filmy od Marvelu a DC, kterých vychází během posledních let každý rok hned několik.

Navíc se můžete těšit i na odborný úvod na téma Joker aneb Anatomie správného padoucha kterého se ujme Mgr. Ondřej Král, moderátor rozhlasového pořadu Komiksové bubliny

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.