The Shape of Jazz to Come + Ondřej Pivec Organic Quartet 0+

2020, 0 min
The Shape of Jazz to Come + Ondřej Pivec Organic Quartet

Vstupenky zde.

Odkud přicházíme, kam směřujeme
Ve čtvrtek čeká návštěvníky festivalu Jazz Goes to Town budoucnost českého jazzu v rámci exkluzivního projektu letošních rezidentů JGTT. V druhé polovině bude ke slyšení kapela vycházející z tradice amerického jazzu v
režii uznávaného česko-amerického varhaníka.

19:00 The Shape of Jazz to Come (CZ/SK)

Michaela Turcerová - saxofon
Jana Havláková - housle
Lucie Páchová - zpěv
Klára Pudláková - kontrabas
Michaela Antalová - bicí

The Shape of Jazz to Come (název slavné desky Ornette Colemana, která se považuje za první free jazzové album) je nový projekt, na který by festival rád navázal i v dalších ročnících. Pro letošní rok jsme vybrali pět talentovaných a osobitých umělkyň mladé generace, které se na tři dny stanou rezidentkami JGTT, nazkouší vlastní skladby a provedou je v rámci čtvrtečního koncertu.

20.30 Ondřej Pivec Organic Quartet (CZ)

Ondřej Pivec – Hammondovy varhany
Libor Šmoldas – kytara
Tomáš Hobzek – bicí
Jakub Doležal – tenorsaxofon

Česko-americký varhaník Ondřej Pivec patří mezi světovou špičku, kromě dlouhodobého působení v kapele zpěváka Gregory Pottera, se kterým vyhrál v roce 2017 Grammy, spolupracoval například s: Wu-Tang Clan, Billy Cobham, Joel Frahm a dalšími. Jako jednomu z mála „bílých Evropanů“ se mu podařilo proniknout na gospelovou scénu, byl hudebním ředitelem, producentem několika kostelů v Harlemu a doposud hraje na nedělních mších v černošských kostelech. Kapela Organic Quartet, která vznikla již v roce 2015, kombinuje různé formy tradičního amerického jazzu, blues, soul jazzu, funku s prvky moderního jazzu v rámci virtuózních sól a časem ověřené semknuté interakce.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.