Třígrošová opera | NT Live 15+

(The Threepenny Opera | NT Live), Rufus Norris, GB 2016, anglicky / české titulky, 180 min

Mackie Messer se vrací v přímém přenosu z londýnského National Theatre v nové hořce komediální inscenaci Brechtova a Weillova muzikálu z drsného prostředí polosvěta.

Londýn se hodil do gala a očekává královskou korunovaci. Do ulic vyrazili i kapsáři a prostitutky, kteří po „domluvě“ s muži zákona smějí provádět svou činnost tak, aby nebyla na očích. Pan a paní Peachumovi očekávají závratné výnosy z žebráckého řemesla, ale jsou nervózní, že se jejich dcera včera večer nevrátila domů. Každou chvilku to má celé vypuknout…

V roli Macheathe se představí Rory Kinnear, držitel ceny Olivier, jehož diváci znají například z přímých přenosů inscenací Hamleta a Othella nebo ze současných bondovek. Polly Peachumovou hraje Rosalie Craig (Jak se vám líbí, Moje rodina a jiná zvířena) a její matku paní Peachumovou ztvární Haydn Gwynne (The Windsors, Drop the Dead Donkey). 

Svéráznou inscenaci Národního divadla připravila skupina tvůrčích géniů v čele se Simonem Stephensem, který Brechtův text adaptoval (Podivný případ se psem), a režisérem Rufusem Norrisem (Kdokoli, London Road). 

Obsahuje sexuálně explicitní scény, násilí a sprostou mluvu.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.