Upír Nosferatu | kinẽma musica 0+

(Nosferatu | kinẽma musica ), Friedrich Wilhelm Murnau , D 1922, německé, české, anglické titulky, 94 min

Mladý realitní agent Hutter žijící v německém městě Wisborg je poslán do Transylvánie, aby dojednal koupi domu s hrabětem Orlokem. Svou milovanou ženu Ellen nechává v rukou svému dobrému příteli Hardingovi. Po podivné noci strávené na panství se Hutter probouzí s dvěmi drobnými rankami na krku, čemuž ale nevěnuje velkou pozornost. Ten den jeho klient podepisuje smlouvu ke koupi zámku. Další den Hutter při prohlídce panství najde v jedné rakvi hraběte Orloka. Poté už jen bezradně přihlíží tomu, jak Orlok plní rakve s oběťmi a odjíždí. Agent ví, že Ellen hrozí nebezpečí a pouští se do boje s časem a nadpřirozenou bytostí Orlokem.

Hudební doprovod k této projekci bude vytvářet Ensemble Marijan. Hudební soubor Ensemble Marijan pod vedením hudebního skladatele a prof. Ivo Medka se specializuje na improvizovanou hudbu a realizaci multimediální tvorby.

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: MEZITITULKY V NĚMÉM FILMU

prof. PhDr. Petr Mareš, CSc. 

Naším dalším hostem je Petr Mareš, uznávaný vysokoškolský profesor z Karlovy Univerzity v Praze, který nás zasvětí do světa filmových mezititulků. Ještě předtím než ho uslyšíte naživo, tak si můžete přečíst desítky zajímavých článků o literatuře a filmu, které publikoval a přesvědčit se sami. Petr Mareš je také členem redakční rady časopisu Iluminace, jediného domácího recenzovaného časopisu pro vědeckou reflexi kinematografie. 

Více na http://ucjtk.ff.cuni.cz/ustav/lide/zamestnanci/prof-phdr-petr-mares-csc/

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.