Utopie | 2012 0+

various, 0000, původní znění / české a anglické titulky, 90 min
Utopie | 2012

Název tohoto programu, odkazující k místům a společenstvím, která neexistují nebo existují jen v myšlenkách, naznačuje, že nepůjde o zážitek vhodný pro ryzí milovníky exaktních věd. Šest filmů si v něm, každý po svém, pohrává s tím, jak by mohl svět celkem brzy vypadat nebo jak možná už dávno vypadá, jen si toho ne úplně všichni všimli. Kupodivu ne vždy jde o svět, kolem nějž už hladově krouží Melancholia. I když často to s ním nevypadá zrovna růžově.

Planeta Z
Momoko Seto, F, 2011

Vegetace mírumilovně zapouští kořeny a vše na planetě Z žije v harmonickém souladu do té doby, než ho zákeřně zaplaví lepkavá houba a poklidnou idylu zničí.

Guma
Erik Rosenlund, S - DK, 2011

Žena se po cestě domů stane obětí zvláštní infekce a brzy shledá, že se nákaza šíři za přispění vyšší moci. Při hledání léku zjistí, že těžké časy vyžadují těžká rozhodnutí.

Němá ptáčata
Sara Eliassen, N, 2009

V uzavřeném světě slova téměř ztratila význam a jediní žijící lidé jsou děti, které ztratily schopnost používat řeč. Pohádka s paprskem utopické naděje odehrávající se ve světě po globální katastrofě.

Škodič(i)
E. Hupin - H. Baldzuhn - P. Nahoum - B. Ode - P. Puech, F, 2010

Příběh o mladíkovi, který se proti své vůli dělí o zpustlý byt s divnými malými lidmi, jejichž návyky se velmi podobají návykům hmyzu.

Složka: různé
Jeff Barnaby, CDN, 2010

Krátký film odehrávající se v neutěšené budoucnosti, kde se domorodci musí podrobit hrůzné operaci, aby zapadli do společností ovládané bělochy.

Rare Exports Inc.
Jalmari Helander, FIN, 2003

Před dávnými a dávnými časy žili v Laponsku Vánoční dědečkové. Pak ale domorodci přišli na to, jak je odchytit a ochočit. V roce 1793 skupinka Laponců založila malou společnost a začala vyvážet vzácné Originální Vánoční dědečky z Finska® do celého světa.

Neživí
Hugo Lilja, S, 2010

Třicet let po zombie apokalypse se lidé naučili oživlé mrtvoly ochočit a používat jako levnou pracovní sílu. Vztah mladého páru, Katrine a Marka, se ale pod zátěží každodenního honu na zombie a krvavých lobotomií začíná rozpadat.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.