Voxpot + brunch 0+

2019, 90 min
Voxpot + brunch

Voxpot je nově vzniklý reportážní kanál, který se zaměřuje na reportáže ze zahraničí, často z rizikových oblastí. Přináší hlubší vhled do témat, kterým není vždy v médiích věnována patřičná pozornost. Tým tvoří skupina mladých reportérů, kameramanek, střihaček a grafiků, z nichž většina jsou absolventi Fakulty sociálních studií MU. Voxpot volí témata politiky, společnosti a kultury, které mají vliv na život a veřejnou debatu v ČR. Vychází z toho, že vlastní reportážní obsah tvořený domácími reportéry a analytiky je zásadní pro orientaci v současném, propojeném a rychle se proměňujícím světě. Na MUNIFESTO budou premiérově uvedeny hned dvě reportáže, v obou případech s následnou diskuzí (a malým veganským brunchem).   

ČESKOI Boj za klima

Konsenzus klimatických vědců upozorňuje, že bez okamžitého opuštění fosilních paliv se planeta stane pro člověka neobyvatelnou. ČR patří mezi největší znečišťovatele v přepočtu na člověka. Reakce politiků a fosilního byznysu je však na varování klimatických vědců podle aktivistů naprosto nedostatečná. Voxpot přináší novou reportáž o sílícím klimatickém hnutí v ČR.

FINSKOI Vzdělávací systém

O finském školství se říká, že si poradí i bez domácích úkolů, zkoušek a dokonce i bez předmětů. Co doopravdy stojí za úspěchem finských žáku v mezinárodních srovnávacích testech? Je to kvalita učitelů, důraz na spokojenost žáka nebo propracované procesy stanovení cílů a jejich naplňování? A existuje souvislost mezi rovným přístupem a úspěchem v matematice? Vše se dozvíte v nové reportáži Voxpotu!

Hosté: Aneta Václavíková, Ondřej Klus

2 x 20 minut + debata

Rezervace zde.

Událost na Facebooku.

Munifesto – Filmový festival k 100. výročí Masarykovy univerzity.
www.munifesto.cz

 

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.