Zubatá nekouše 0+

(Zubatá nekouše!), 2019, česky, 70 min
Zubatá nekouše

aneb šestkrát o smrti vážně i nevážně v režii českých a slovenských animátorů

Jak pojmout těžké téma smrti ve filmu? Je možné se jeho prostřednictvím vyrovnat se ztrátou někoho blízkého a přitom oslovit dětské publikum? Animovaný film je vhodným médiem, jak lze o konci lidského života hovořit s citem nebo také s nadsázkou a humorem. A v každém případě tak, aby to dětský divák přijal. V programu složeném ze šesti snímků autoři pracují s tématem velmi volně a různorodě. Převažují filmy, které složité téma odlehčují a vypůjčují si oblíbené prvky, jako jsou kostlivci, duchové či zombie. Někteří naopak volí cestu zcela seriózní, silně procítěnou. Pro oba směry ovšem platí, že se k často tabuizovanému tématu staví nebojácně a ve ztrátě vidí zároveň začátek něčeho nového. Naděje totiž neumírá.

Usnula jsem

Co čeká zvídavou Miroslavu, když jednoho dne usne na hrobě a zničehonic se probudí se v říši mrtvých? Najdou se v této říši i hodní lidé, kteří jí pomohou zpátky na zem? Příběh inspirovaný mexickou legendou.

Do Not Touch! - Nesahat!

Říká se, že zákazy jsou od toho, aby se porušovaly, a také, že odvážnému štěstí přeje.

30 Amper

Konec civilizace nemusí být tak strašidelný, jak na první pohled vypadá. Humorná variace na zombie horory.

Strom

Metafora o podobnostech v životech lidí a stromů, lyrická báseň na téma zrození a smrti a překračování hranic jednoho (nejen) lidského života. Příběh o vztazích, o zdánlivé beznaději i šťastném příslibu.

Duchařina

Zjistit příčinu vlastní smrti může být skoro až detektivní práce! V hlavní roli exceluje Vladimír Javorský.

Pouštět draka

Citlivé pojetí tématu ztráty prarodiče. Film oceněný na významných zahraničních festivalech byl rovněž v užší nominaci na studentského Oscara.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.