Festival francouzského filmu

Zpět na Události 24. listopadu 2014 - 1. prosince 2019

Festival francouzského filmu

 

 

 

 

 

 

 

22. ročník Festivalu francouzského filmu se tradičně koná koncem listopadu. Hlavní část programu festivalu tvoří předpremiérová sekce, která přináší neobvykle silné zastoupení režisérek. Výrazným snímkem této sekce je Portrét dívky v plamenech režisérky Céline Sciammy. Hlavní role v tomto netradičním historickém dramatu, uvedeném na letošním festivalu v Cannes, ztvárnily Adèle Haenel a Noémie Merlant. Na programu je také nový snímek režisérky Anne Fontaine Bílá jako padlý sníh s Isabelle Huppert v hlavní roli či erotikou prodchnuté dobové milostné drama Curiosa režisérky Lou Jeunet. Pod filmem Bezstarostná dívka, který byl uvedený v Cannes v sekci Quinzaine des réalisateurs, je podepsána zkušená režisérka a scenáristka Rebecca Zlotowski.

Výrazným předpremiérovým titulem je také thriller Arnauda Desplechina Slitování s Léou Sedoux v hlavní roli uvedený letos v hlavní soutěži v Cannes. Festival potěší i milovníky poetiky francouzského kreslíře Jean-Jacquese Sempého, slavného spoluautora Mikulášových patálií. Diváci se mohou těšit na komedii Raoul Taburin, která je filmovou adaptací jeho komiksu. V programu zazáří hvězdně obsazená komedie Nicolase Bedose Tenkrát podruhé. V hlavních rolích bláznivé komedie, kde se prolíná současnost i retro sedmdesátých let, excelují Daniel Auteuil, Fanny Ardant, Guillaume Canet a Doria Tillier. V dramatu Výjimeční Vincent Cassel a Reda Kateb ztvární muže, kteří své životy věnují péči a vzdělávání dětí a dospívajících s autismem. Festival přinese také obnovenou premiéru kultovního snímku klasika francouzské kinematografie Alaina Resnaise Loni v Marienbadu.

Festival k předpremiérovému uvedení snímku Portrét dívky v plamenech připravil také Fokus Adèle Haenel, ve kterém připomene profilové snímky z tvorby této výrazné francouzské herečky. Na programu nebudou chybět oblíbené francouzské filmy uplynulého roku v sekci Filmové hity, Večer krátkých filmů nebo i prestižní sekce Výběr české kritiky s kvalitními snímky ze světových festivalů, které soutěží o Cenu diváků TV5MONDE.

Program festivalu a vstupenky k prodeji zde.

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.