MUNIFESTO

Zpět na Události 17. - 19. dubna 2019

MUNIFESTO

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobnosti. Příběhy. Filmy.

Filmový festival osobností Masarykovy univerzity. I tak bychom mohli vystihnout MUNIFESTO, třídenní přehlídku nabitou filmy, dokumenty a hudbou. Pořádáme ji jako součást oslav 100. výročí založení Masarykovy univerzity. Program festivalu tvoří díla, na nichž se výraznou měrou autorsky podílely osobnosti s univerzitou spjaté, případně hrané filmy a dokumenty, které o klíčových osobnostech univerzity pojednávají.

Ano, na TGM samozřejmě také dojde, ale rozhodně v tom nebude sám. Víte třeba, že mezi absolventy MUNI patří i jeden vůbec z největších českých filmařů, legenda František Vláčil? Tušili jste, že na kultovním statusu Cesty do pravěku měl výraznou zásluhu paleontolog MUNI Josef Augusta? Už jste někdy měli možnosti v kině vidět polozapomenutý němý film z doby vzniku naší univerzity doprovázený živou elektroakustickou hudbou? Právě takovou performance přímo na míru festivalu a Scale připraví další absolvent MUNI Tomáš Vtípil, a to s pětičlenným ansámblem. Z Kanady na festival přiletí Julia Ulehla (Dálava), pravnučka velké postavy MUNI, slavného botanika, folkloristy a vědeckého filmaře Vladimíra Úlehly, která velmi osobitým postrockovým způsobem interpretuje moravský folklór. A bude toho mnohem více. 

A co je důležité  všechny projekce se uskuteční s účastí hostů: tvůrců, odborníků či aktérů. Na akademické půdě to tak máme rádi. Ale nudu nečekejte!

To platí také pro zvláštní sekci dokumentů České televize, které v intimnějším prostředí kavárny Scala spolu s pozvanými hosty uvádí dramaturg ČT Martin Polák. 

V pátek a v sobotu po všech projekcích a diskuzích čekejte hudební smršť v podání DJ's. A rozhodně nejde o malá jména. Podívejte se do programu.

Završením MUNIFESTO bude 19. Filmový festival fakulty informatiky, již tradiční populární přehlídka krátkometrážních filmů.

---

Program se koná v sále (475 míst) a v intimnějším prostředí kavárny (50 míst) Univerzitního kina Scala. Slavíme 100. výročí založení Masarykovy univerzity, a proto většinu projekcí a diskuzí pořádáme bezplatně, případně za ryze symbolické vstupné. I na projekce, které jsou zdarma, je ale nutné pořízení vstupenky za 0 Kč. Výjimkou jsou afterparty, kam je vstup zcela volný.

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.