Little Eyes 2020

Back to Events 14 - 18 December 2020

Little Eyes 2020

Sedmý ročník oblíbeného rodinného festivalu Malé oči se uskuteční letos online a to od 14. do 18. prosince. Z pohodlí vašich domovů se sejdete s kamarády ve virtuálním kině Moje kino LIVE a na filmotéce Aerovod.cz. Pořadatelé si na adventní dny připravili hravý filmový a doprovodný program na téma „Cesta je cíl“, který vás přenese do dálek, vesmíru i pohádkové říše.

„Pojďte si s námi hrát na kino,“ zve za pořadatele David Beránek z domovského pražského kina Bio Oko a dodává „Už během jarního uzavření kin jsme vymysleli online kino, kde začínáme vždy v konkrétní čas, nechybí tu gong, znělky, živé přenosy lektorů či možnost si psát s ostatními diváky prostřednictvím chatu.“ Pro festival Malé oči je tato hra na kino jako stvořená spolu s programem na videotéce Aerovod, kde bude k dispozici šest filmových pohádek, které si naopak můžete přehrát kdykoliv.

Malé oči budou zahájeny v pondělí 14. prosince od 18:00 na Moje kino LIVE. Tento první večer bude pro všechny diváky zdarma jen se na něj bude třeba předem zaregistrovat. Pod názvem Kino všemi smysly se skrývá virtuální prohlídka všech do akce zapojených kin. Nebude však ledajaká, ale pořádná cestovatelská, pojatá jako výprava ať už na vrchol velehory, do podzemního světa, nebo jako návštěva mimozemšťana na planetě Zemi. V komponovaném programu se postupně dozvíme, jak to v kině vypadá, kdo tam pracuje a jak funguje promítání filmů. Před prohlídkami se můžete těšit na dva krátké filmy z pásma Hurá na pohádky, a to na krásný příběh Kateřiny Karhánkové Plody mraků a na epizodu z nového seriálu Websterovci s názvem Horor ve škole.

Může si vzít princ místo princezny prince? A mohou spolu mít děti? Podobné otázky a úvahy si na vás připravila na úterý 15. prosince komička a překladatelka z nizozemštiny Adéla Elbel. Čekají vás komentovaná čtení z překladů knih Princ a princ a Král a král a rodina. Krásné knihy s ilustracemi Lindy de Haan můžete při troše štěstí rovnou vyhrát.

Další festivalový den nás čeká intergalaktická mise, na kterou se vydáme s živým dabingem a filmem Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Herecké trio ve složení Kryštof Bartoš, Jindřiška Dudziaková a Anna Peřinová dodá naživo z Bia Oko úplně nový rozměr původně bezeslovnému animovanému filmu o ovečce Shaun, neohroženém ovčím stádu a vesmírných kamarádech, kteří se vydávají za dobrodružstvím za záchranou vlastní farmy.

V novém českém animovaném filmu Mlsné medvědí příběhy se seznámíte s medvědími jedlíky Nedvědem a Miškou a společně s nimi si doma vytvoříte vlastní animovaný film. Po pohádkách totiž bude následovat animační dílna, kde vám zkušená lektorka z Aeroškoly vysvětlí jak na to. Pracovat budeme s technikou ploškové stop motion animace. Dílna je vhodná pro všechny děti bez rozdílu věku, těm menším pomohou s vystřihováním a lepením rodiče.

Stejně jako dospělí na celém světě sledují dnes koncerty a DJské sety prostřednictvím online přenosů, můžete to zažít i vy s naším oblíbeným formátem Disco v kině. Vystrojte se, procvičte své taneční schopnosti a zatancujte si s rodiči a sourozenci doma a s kamarády na dálku.

Na videotéce Aerovod se od 14. prosince zveřejní v rámci Malých očí tradiční české pohádky a rodinné filmy Krakonoš a lyžníci, S čerty nejsou žerty a Tři veteráni. Dálky nás zavolají i s poetickým filmem Jana Svěráka Kuky se vrací a na návštěvu planet i jejich obyvatel se vydáme s Malým princem. Nebude chybět ani krásný příběh o přátelství O myšce a medvědovi. Na jejich zhlédnutí máte čas nejméně do konce roku, užijte si je tedy v klidu kdykoliv během svátků i po nich, legálně a bez reklam buď za 60 Kč jednu pohádku či za 150 Kč všechny.

Malé oči se kromě domovského Bia Oko konají za normálních okolností i v regionech a kinech ve městech Prostějov, Hradec Králové, Jihlava, Brno, Napajedla, Uherské Hradiště, Chomutov a Zábřeh. Letos se všichni sejdeme online, ale vaše oblíbené zapojené regionální kino můžete podpořit tak, že si vstupenky na akci Malé oči koupíte přímo na jeho webových stránkách.

Moje kino LIVE  www.mojekinolive.cz

14. 12. 18:00 Plody mraků + Horor ve škole, Kino všemi smysly

(zdarma, registrace do 14. 12. do 16:00 zde)

15. 12. 18:00 Komentované čtení s Adélou Elbel (60 Kč)

16. 12. 18:00 Živý dabing s herci k filmu Ovečka Shaun (60 Kč)

17. 12. 18:00 Mlsné medvědí příběhy s animační dílnou (60 Kč)

18. 12. 18:00 Disco v kině (60 Kč)

 

Aerovod www.aerovod.cz

Od 14. 12. zhlédnutí jedné pohádky za 60 Kč nebo si můžete koupit do 18. 12. permanentku za 150 Kč a na zhlédnutí filmů máte 30 dní.

 

Malý princ

Kuky se vrací

O myšce a medvědovi

S čerty nejsou žerty

Tři veteráni

Krakonoš a lyžníci

K letošní přehlídce kromě grafického vizuálu vznikla také animovaná znělka. Autorem je letos potřetí výtvarník, grafik a režisér Přemek Ponáhlý. Můžete si ji pustit tady.

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.